Język angielski – jak przygotować się do matury?

Język angielski – jak przygotować się do matury?

Język angielski potrzebny na każde studia

Każdy maturzysta zdaje sobie sprawę, że język angielski warto opanować nie tylko w stopniu podstawowym, ale i rozszerzonym. Wysoki wynik z matury rozszerzonej z tego przedmiotu zapewni dostanie się na mnóstwo kierunków studiów na wiele uczelni. Jak się przygotować do tego egzaminu? Oprócz repetytorium i dobrych podręczników warto zainwestować w pozycję pt. “Nowa teraz matura. Arkusze matrualne. Język angielski. Zakres podstawowy i rozszerzony”napisaną przez Beatę Polit, Ewę Komorowską i Aleksandrę Prochalską-Stępień. 

Rozwiązywanie arkuszy – najlepszy pomysł

W maturalnych przygotowaniach nie wolno zapomnieć o rozwiązywaniu arkuszy. Dlaczego? To właśnie stałe robienie zadań maturalnych nauczy ucznia na co zwracać w nich uwagę, tak, żeby zrobić je dobrze. Pozwoli to także na opanowanie schematów maturalnych. “Nowa teraz matura. Arkusze matrualne. Język angielski. Zakres podstawowy i rozszerzony” to pozycja stworzona zgodnie z wymogami CKE. Przygotuje zarówno do matury ustnej, jak i pisemnej. Zawiera wszystkie typy zadań, które mogą pojawić się na maturze. Umożliwia również późniejsze sprawdzenie odpowiedzi, nawet do zadań słuchania ze zrozumieniem. Z tyłu książki znajduje się bowiem transkrypcja nagrań.

Repetytorium i systematyczne powtórki

Wynik z matury na pewno będzie zadowalający jeśli tylko odpowiednio wcześniej zacznie się powtarzać materiał. W przypadku języka angielskiego koniecznie trzeba przypomnieć sobie struktury gramatyczne i sposób używania czasów. Przydadzą się one szczególnie do napisania wysoko punktowanych wypracowań. Podobnie jak słownictwo ze wszystkich działów. Warto zwrócić uwagę na to dotyczące jedzenia, podróży i zdrowia, ponieważ to właśnie te tematy najczęściej pojawiają się na egzaminacyjnych rozprawkach czy listach.

Bez paniki

Maturę z języka angielskiego można napisać bardzo wysoko. Ważne, aby nie stresować się za bardzo i odpowiednio wcześniej zainwestować w podręczniki, arkusze i repetytorium. Dokładne ich omówienie zagwarantuje wysoki wynik na każdym poziomie.

© 2022 Arkusze maturalne z języka angielskiego · Crumbs Theme by WPCrumbs