Język angielski na egzaminie maturalnym

Język angielski na egzaminie maturalnym

Język angielski to najpopularniejszy język obcy na egzaminie maturalnym. Większość uczniów stawia na ten przedmiot, gdyż nie jest specjalnie trudny oraz występuje powszechnie (czy to w internecie, książkach czy filmach). Młodzi oswajają się z angielskim od najmłodszych lat, co sprawia, że i nauka staje się łatwiejsza. Niemniej jednak samo osłuchanie nie wystarczy. Jeśli zależy nam na dobrym wyniku na maturze, warto sięgnąć po źródła pomagające nam w oswojeniu się z gramatyką oraz stylistyką języka. Jedną z takich pomocy maturalnych jest Nowa teraz matura. Arkusze maturalne. Język angielski. Zakres podstawowy i rozszerzony najlepsze. Jakie zadania oraz ćwiczenia oferuje ten zbiór zadań maturalnych? 

Dla każdego

W arkuszach maturalnych Teraz matura dostępne są testy przeznaczone zarówno dla uczniów zdających maturę podstawową, jak i tych próbujących swoich sił w wersji rozszerzonej. Oczywiście, każdy z arkuszy różni się poziomem trudności, a żadne zadanie nie powtarza się w takiej samej formie. Dzięki temu uczeń nie przyzwyczaja się do zadań o podobnej treści, a zamiast tego oswaja się z określonym modelem zadań maturalnych. Im bardziej się do nich przyzwyczai, tym z mniejszym stresem zmierzy się na faktycznej maturze, bo po prostu będzie wiedział, jakiej formy zadań może się spodziewać. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zestawie testów maturalnych? W środku znajdziemy nie tylko zadania zamknięte (skupiające się na słuchaniu, czytaniu, ale i gramatyce), ale i ich otwarte odpowiedniki. Ta druga kategoria wiąże się z zadaniami wartymi najwięcej punktów, dlatego dobrze jest popracować nad nimi dłużej.

Praktyczne i teoretyczne przygotowanie

Pamiętajmy o tym, że same zadania praktycznie to nie wszystko. Jeśli nie opanujemy podstaw, to będziemy popełniać błędy w rozwiązywaniu zadań. A nawet te najprostsze pomyłki wiązać się będą z utratą punktu lub kilku punktów. W konsekwencji zaważy to na naszym wyniku matury z języka angielskiego.

© 2022 Arkusze maturalne z języka angielskiego · Crumbs Theme by WPCrumbs