Matura nam nie straszna!

Matura nam nie straszna!

Angielski to nie tylko podstawa

Zdecydowana większość maturzystów decyduje się zdawać angielski nie tylko na poziomie podstawowym, ale również rozszerzonym. W dzisiejszych czasach nie ma w tym nic dziwnego, gdy angielszczyzna jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia. Jednak wielu uczniów szkół średnich staje przed dylematem, jak właściwie efektywnie przygotować się do egzaminu dojrzałości. Nowa teraz matura. Arkusze maturalne. Język angielski. Zakres podstawowy i rozszerzony stanowi świetny zbiór” , nie tylko przypominający materiał z obu zakresów, ale także pokazujący, czego maturzysta może się spodziewać na egzaminacyjnym maratonie w maju. 

Jak się za to zabrać?

Nowa teraz matura. Język angielski prowadzi ucznia przez wszystkie typy zadań” i odpowiednio kondensuje zdobytą wiedzę, przygotowując go do trybu egzaminacyjnego. Arkusze spełniające wymagania CKE, 3 na poziomie podstawowym i 9 na poziomie rozszerzonym, pozwalają na obycie z formą maturalną, niezależnie od materiału realizowanego w szkołach. Uczniowie na własną rękę mogą zadbać o swoje przygotowanie, zarówno przy egzaminach pisemnych, jak i poprzez ćwiczenia z zaproponowanymi zestawami do matury ustnej. Pozostaje zatem zagłębić się w powtórce. 

Co więcej?

Prócz standardowych ćwiczeń, autorzy (Zbigniew Pokrzewiński, Nicholas Rattenbury, Katarzyna Niklewska) zadbali, by w książce znalazły się:

– nagrania pod kodami QR, 
– transkrypcje nagrań, 
– odpowiedzi do zadań oraz obszerne uzasadnienia (co znacząco poprawia jakoś rozumienia ćwiczeń),
– oraz materiały dodatkowe: dostęp do podcastów komunikacyjnych, filmy z egzaminami ustnymi. 

Kompleksowo zebrana wiedza ze wszystkich lat edukacji języka angielskiego, na wyciągnięcie ręki każdego maturzysty. “Nowa teraz matura” pozwoli usystematyzować swoje językowe zdolności i okiełznać przedegzaminacyjny stres. Zaktualizowany materiał pomoże “na świeżo” podejść do tematu, jakim jest język angielski. 

© 2022 Arkusze maturalne z języka angielskiego · Crumbs Theme by WPCrumbs